Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Certyfikat FSC®

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie w marcu 1999 roku, jako jedna z pierwszych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce, uzyskała certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC®- Forest Stewardship Council®.
Certyfikat FSC jest weryfikowany w wyniku przeprowadzanych audytów okresowych, które pozwalają sprawdzić system prowadzonej gospodarki leśnej.
Certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC o numerze: SGS-FM/COC-000243 ważny jest do 15 kwietnia 2024 roku.

 

 

Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne

W ubiegły czwartek i piątek uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych poświęconych historii, tradycji i kulturze żydowskiej na ziemiach Polskich.

Zajęcia poprowadziła Pani Ewa Borowska współpracująca z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Skierowane były one zarówno do osób dorosłych (spotkanie edukacyjne w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy) , jak i dzieci i młodzieży (zajęcia w Szkole Podstawowej w Krępsku oraz Szkole Podstawowej nr 5 w Goleniowie).

Przekazane informacje były dostosowane do wieku odbiorców.

Dla dzieci przeznaczona była specjalna gra pn. „Miasto Malki”,a dla dorosłych prezentacja z dużą dawką wiedzy nt. historii z zakresu cmentarzy żydowskich.

Zajęcia stanowią element szerszego przedsięwzięcia upamiętnienia cmentarza żydowskiego w Stepnicy, które odbędzie się w dniu 9 listopada br. o godzinie 11.00.

Dotychczas na terenie cmentarza postawiono kamień oraz tablicę pamiątkową w kształcie macewy z kodem QR odsyłającym do informacji o cmentarzu na stronie internetowej   zabytek.pl.

Powyższe warsztaty edukacyjne oraz ceremonia prezentacji znaku tablicy realizowane są w ramach projektu „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe”, możliwego dzięki grantowi udzielonemu Muzeum POLIN przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

Cmentarz zostanie upamiętniony w ramach programu „Oznakowanie cmentarzy żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej” realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.