Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Certyfikat FSC®

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie w marcu 1999 roku, jako jedna z pierwszych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce, uzyskała certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC®- Forest Stewardship Council®.
Certyfikat FSC jest weryfikowany w wyniku przeprowadzanych audytów okresowych, które pozwalają sprawdzić system prowadzonej gospodarki leśnej.
Certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC o numerze: SGS-FM/COC-000243 ważny jest do 15 kwietnia 2024 roku.

 

 

Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Nowe drzewa mateczne w Nadleśnictwie

Nowe drzewa mateczne w Nadleśnictwie

Kolejny gatunek znalazł swoje miejsce pośród elity najpiękniejszych okazów rosnących w naszych lasach.

Komisja ds. Wyłączonych Drzewostanów Nasiennych i drzew matecznych pod przewodnictwem Pana Profesora Jana Kowalczyka uznała cztery drzewa Wiązu szypułkowego (Ulmus laevis L.) jako drzewa mateczne, z których w perspektywie kilku lat powstanie baza do stworzenia plantacji nasiennej tego cennego, choć rzadkiego drzewa. W XX-tym wieku choroba, zwana holenderska chorobą wiązów, zdziesiątkowała populację tego gatunku w Europie. Z tego powodu stare i tak okazałe drzewa są niezwykle cenne w procesie rozmnażania, gdyż okazały się odporne. Nadleśnictwo corocznie wprowadza do środowiska od kilku do kilkunastu tysięcy sadzonek wiąza do lasu. Na zdjęciu drzewo w Leśnictwie Borowik o pierśnicy ponad metr.