Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Certyfikat FSC®

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie w marcu 1999 roku, jako jedna z pierwszych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce, uzyskała certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC®- Forest Stewardship Council®.
Certyfikat FSC jest weryfikowany w wyniku przeprowadzanych audytów okresowych, które pozwalają sprawdzić system prowadzonej gospodarki leśnej.
Certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC o numerze: SGS-FM/COC-000243 ważny jest do 15 kwietnia 2024 roku.

 

 

Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Martwy bielik

Martwy bielik

W dniu 29 lipca 2022 r. pracownik Nadleśnictwa Goleniów znalazł w lesie w pobliżu miejscowości Stepnica, na terenie Leśnictwa Olszanka martwego bielika zwyczajnego (Haliaeetus albicilla).

Ptak ten prawdopodobnie zginął w wyniku kolizji z linią energetyczną.

Bielik jest największym ptakiem szponiastym północnej Europy. Samice mogą ważyć do 6kg i osiągać rozpiętość skrzydeł do 240cm. Bielik w naturze może dożywać do 30 lat. W Polsce wprowadzono ochronę prawną na terenie całego kraju w 1952 roku. Obecnie jest to gatunek objęty ochroną ścisłą. Po zapaści na początku XX wieku populacja tego gatunki odbudowała się. W Polsce jego liczebność szacuje się obecnie na 1000 do 1400 par lęgowych.