Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Certyfikat FSC®

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie w marcu 1999 roku, jako jedna z pierwszych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce, uzyskała certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC®- Forest Stewardship Council®.
Certyfikat FSC jest weryfikowany w wyniku przeprowadzanych audytów okresowych, które pozwalają sprawdzić system prowadzonej gospodarki leśnej.
Certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC o numerze: SGS-FM/COC-000243 ważny jest do 15 kwietnia 2024 roku.

 

 

Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Eko Patrol

Eko Patrol

W ubiegłą sobotę, nasze Nadleśnictwo wzięło udział w grze terenowej  dla dzieci pn. "EKO PATROL" połączonej ze sprzątaniem Puszczy Goleniowskiej.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Dmuchawiec z Goleniowa.

Zabawa polegała na sprzątaniu lasu i zbieraniu punktów (naklejek) przy punktach kontrolnych  przez 5-osobowe drużyny, ubrane w kamizelki odblaskowe i wyposażone w worki i rękawiczki.

Jednym z punktów był punkt naszego Nadleśnictwa, gdzie każda z drużyn musiała wykazać się wiedzą nt. drzew i krzewów leśnych.

Drużyna, która zebrała największą ilość odpadów oraz zebrała wymagane punkty (naklejki) otrzymała nagrodę. Każdy z uczestników na koniec otrzymał: medal, dyplom i poczęstunek.