Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Certyfikat FSC®

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie w marcu 1999 roku, jako jedna z pierwszych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce, uzyskała certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC®- Forest Stewardship Council®.
Certyfikat FSC jest weryfikowany w wyniku przeprowadzanych audytów okresowych, które pozwalają sprawdzić system prowadzonej gospodarki leśnej.
Certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC o numerze: SGS-FM/COC-000243 ważny jest do 15 kwietnia 2024 roku.

 

 

Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dostrzegalnia przeciwpożarowa

Dostrzegalnia przeciwpożarowa

Nowy obiekt dostrzegalni przeciwpożarowej wybudowany przy biurze Nadleśnictwa Goleniów powstał w konstrukcji strunobetonu. Posiada wysokość wraz z iglicą odgromową 48,96 m n.p.t. Na szycie  obiektu zamontowano kamerę wizyjną, która obraca się w płaszczyźnie poziomej 3600 oraz oświetlenie przeszkodowe. Budowla nie posiada tarasu widokowego. Dostrzegalnia powstała w miejscu uprzednio rozebranej wieży stalowej, która nie spełniała swoich funkcji, ponieważ rozrastające się korony drzew rosnących na terenach gminnych utrudniały widoczność i w dużej mierze zasłaniały obraz obserwatorowi. Wybudowana dostrzegalnia zapewni bardzo dobrą widoczność i możliwość precyzyjnego ustalenia miejsca powstania pożaru oraz umożliwi obserwatorowi prawidłowe i szybsze  reagowanie co znacznie przyspieszy akcje gaśniczą.