Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Certyfikat FSC®

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie w marcu 1999 roku, jako jedna z pierwszych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce, uzyskała certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC®- Forest Stewardship Council®.
Certyfikat FSC jest weryfikowany w wyniku przeprowadzanych audytów okresowych, które pozwalają sprawdzić system prowadzonej gospodarki leśnej.
Certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej wg systemu FSC o numerze: SGS-FM/COC-000243 ważny jest do 15 kwietnia 2024 roku.

 

 

Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Bądź FIT!

Bądź FIT!

W niedzielę Nadleśnictwo Goleniów wzięło udział w sportowym pikniku, którego głównym organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie pn. "BĄDŹ FIT!".

Na naszym stoisku uczestnicy pikniku mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą lasu, a w szczególności: rozpoznawania drzew po liściach, rozpoznawania szyszek drzew, rozpoznawania próbek drewna. Dodatkowo, najczęściej dzieci i młodzież kręciła kołem fortuny i wybierała pytania z hodowli lasu, ochrony lub użytkowania lasu.

Częstym tematem rozmów z dorosłymi były kwestie związane z zapewnieniem drewna na opał na zimę.

Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa. Nie zabrakło festiwalu kolorów, wyścigów rowerowych, konkursów dla dzieci, pokazów, koncertów na scenie.